| anonim_4396 a întrebat:

Astazi dupa un contact sexual a inceput sa curga o substanta maronie... nu s-a mai intamplat pana acum si inainte secretia era normala. In timpul actului am simtit o apasare puternica pe col. Care poate sa fie cauza scurgerii maronii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Scurgerile maronii sunt cauzate de ramasite de sange neeliminate.
Un contact sexual mai dur/ mai puternic, a facut sa sangerezi un pic.
Totusi, sangerarea este provocata de o rana pe colul uterin si te-as sfatuii sa mergi la un medic ginecolog sa vezi care este stadiul ei, pentru ca, netratata in timp, duce la cancerul de col uterin.

| paky112 a răspuns:

Mergi urgent la medic