| CristinaAlexandra879 a întrebat:

Bună, astăzi merg la dentist și o sa imi facă pentru prima data anestezie. Voiam sa întreb dacă doare și dacă pot face? Pentru ca sunt foarte răcită și iau medicamente!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

De ce nu îți suni medicul pentru a-ti face o reprogramare?
Crezi că îți va fi ușor să suporți și răceala, și durerea din urma extracției?
Crede-mă, nu vei ști care e mai neplăcută... Nasul curge, măseaua (locul) doare...

| Andreeush a răspuns:

E o durere ușoară timp de câteva secunde, nu îți face griji.

| alina2k18 a răspuns:

E ok, eu mi-am facut detartraj cand eram in ziua 5 de raceala cu programarea facuta de 2 sapt si nu am simtit mai nimic ca aveam ibuprofen si paracetamol la greu.