| MARGARETA199734 a întrebat:

Având febra pot sa zbor? Mâine trebuie sa plecam in Anglia și de ieri fac febra 37-39.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă te poți ține pe picioare.

| Donsavas a răspuns:

Trebuie să ai medicamente cu tine care să scadă febra. Încearcă niste aspirina.

| FreddieM a răspuns:

Esti mai avantajata daca vei fi in miscare decat ai sta acasa sub patura, resimti mai lejer efectele febrei, nu cred ca o sa fie prea dificil. In mod logic, corpul tau va cere repaus si odihna, dar poti combate aceasta stare letargica tocmai prin miscare si activitate.
Fii increzatoare, gandeste pozitiv, considera-te o luptatoare si vei reusi.
PS: As fi curios ce destinatie aveti in Anglia. O seara placuta

| Irinelp a răspuns:

Eu recomand sa nu zbori daca ai febra pentru ca cu presiunea atmosferica din aer ti se poate agrava starea de sanatate si e mai bine sa renunti tu la zbor decat sa faca aterizarea de urgenta cu multi pasageri la bord, doar pentru ca tu vrei sa zbori desi te simti deja bolnav.

| împreunăfacembine a răspuns:

Da, cu siguranta. Doar ia medicamente, de siguranta.

Sanatate si calatorie placuta!