| MARGARETA199734 a întrebat:

Având febra pot sa zbor? Mâine trebuie sa plecam in Anglia și de ieri fac febra 37-39.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| FreddieM a răspuns:

Esti mai avantajata daca vei fi in miscare decat ai sta acasa sub patura, resimti mai lejer efectele febrei, nu cred ca o sa fie prea dificil. In mod logic, corpul tau va cere repaus si odihna, dar poti combate aceasta stare letargica tocmai prin miscare si activitate.
Fii increzatoare, gandeste pozitiv, considera-te o luptatoare si vei reusi.
PS: As fi curios ce destinatie aveti in Anglia. O seara placuta

| Irinelp a răspuns:

Eu recomand sa nu zbori daca ai febra pentru ca cu presiunea atmosferica din aer ti se poate agrava starea de sanatate si e mai bine sa renunti tu la zbor decat sa faca aterizarea de urgenta cu multi pasageri la bord, doar pentru ca tu vrei sa zbori desi te simti deja bolnav.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă te poți ține pe picioare.

| împreunăfacembine a răspuns:

Da, cu siguranta. Doar ia medicamente, de siguranta.

Sanatate si calatorie placuta!

| Donsavas a răspuns:

Trebuie să ai medicamente cu tine care să scadă febra. Încearcă niste aspirina.

| MARGARETA199734 explică (pentru FreddieM):

Am ajuns cu bine