| Maduliciu a întrebat:

aveti idee cum scap de iritatia de dupa epilat cu aparatul sau cu crema, mai ales dupa epilatul cu crema ma irit foarte rau, mersi pup

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| danteluta a răspuns:

Incearca cu ceara, e mult mai buna (dupa epilatul cu ceara nu se spala cu sapun in ziua respectiva, da cu pudra pentru copii)eu asa procedez de ani buni

5 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Nu mai folosi aparatul de ras, nici crema epilatoare, ti se va ingrosa firul de par, va fi mai rezistent si mai des. Foloseste ceara rece sau calda sau epilatorul electric.

| roxy_2350 a răspuns:

Nici eu nu suport crema. sunt si alergica pe deasupra la multe chestii inclusiv alimente, dar de la epilator nu am nimic. incearca sa nu mai folosesti crema, foloseste numai epilatorul sau bic`ul.

| brosu a răspuns:

Ideal ar fi să nu mai foloseşti crema şi nici aparatul de ras.
Poate ar fi mai bine să îţi faci şi nişte analize e posibil să ai lipsă ceva vitamine şi minerale din organism.
Epilatorul electric şi ceara sunt variantele mai bune.

| Nevyle_Coh_1978 a răspuns:

Trebuie sa te limpezesti foarte bine si sa te dai cu un ulei natural.
La mine functioneza uleiul de migdale

| Georgiana_Iasmina_1987 a răspuns:

Cele mai bune metode de epilat sunt ipl (lumina intens pulsata) si ceara. Pana si epilatorul electric ingroasa radacinile firelor de par, sa nu mai vorbim de bic si de crema pentru epilat. Am lucrat un an jumatate in cosmetica, nu vb sa ma aflu in treaba.