| Dinuti a întrebat:

Buna! Aveți idee daca putem lua injecții in bagajul de mâna in avion?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Depinde in ce scop. O injectie poate insemna si o administrare a unui drog.

| Dinuti explică (pentru darrio2007):

Sufar de scleroza multipla. Voi avea la mine si o ieșire din spitale unde este trecut diagnosticul, dar nu știam daca pot lua in bagajul de mâna injectiile

| MrAM a răspuns (pentru Dinuti):

Presupun ca da atata timp cat ai la tine foaia de iesire cu diagnosticul si prescriptia de la medic cu tine. In prealabil poti suna si intreaba compania cu care calatoresti.

| Iote a răspuns:

Doar daca sunt pentru diabet. Insulina.