| wigskid a întrebat:

Buna, aveti idee de ce de 2 zile tot simt ca si cum mi s-ar zbate/imi zvacneste stomacul? Adica sub buric mai exact, tot simt ca si cum ceva bate ca si inima.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AwaZoh98 a răspuns:

E normal sa apara neplăceri provocate de eliminarea fierii din organism. Ele pot dura mai mulţi ani, până când corpul se va obişnui cu lipsa organului.

Legat de alimentatie, tine cu strictete regimul indicat de doctor. Evita grasimile de orice fel, deoarece pot fi declanşatoare de crize dureroase şi stari de greaţă şi vărsături, ouale prajite, alimentele colecistokinetice (maioneza, vinete, carne tocata).
Te pup!

5 răspunsuri:
| AwaZoh98 a răspuns:

Posibil sa fie un crampe abdominale, resimtite ca niste spasme.
Cauzele pot fi indigestie, toxiinfectie alimentara. Daca persista, ia un antispatic (no-spa).
P.S.Stomacul este situat in epigastru (deasupra buricului).

| wigskid explică (pentru AwaZoh98):

Am facut operatie de colecist acum 4 zile, poate si de aia happy mersi

| AwaZoh98 a răspuns (pentru wigskid):

Colectistectomie?

| wigskid explică (pentru AwaZoh98):

Dap, mi-a scos toata fierea, am 17 ani. Poate si de la asta? Sa nu imi fie obisnuit colonu sa ia asa alimentele?

| AwaZoh98 a răspuns (pentru wigskid):

E normal sa apara neplăceri provocate de eliminarea fierii din organism. Ele pot dura mai mulţi ani, până când corpul se va obişnui cu lipsa organului.

Legat de alimentatie, tine cu strictete regimul indicat de doctor. Evita grasimile de orice fel, deoarece pot fi declanşatoare de crize dureroase şi stari de greaţă şi vărsături, ouale prajite, alimentele colecistokinetice (maioneza, vinete, carne tocata).
Te pup!

| Anonim53220 a răspuns:

Toata lumea are puls daca apasa in partea abdominala