| Rx5hnS a întrebat:

Azi aveam grijă de verișorul meu de 2 ani. Si a băut bere cu alcool de pe masa. Avea 2%. Cum îmi dau seama daca e beat? Ce efecte va avea in viitor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu stiu cine a fost mai beat: tu sau verisorulk tau?
Cum ai grija de acel copil, daca-i lasi lucrurile periculoase la indemana?
Data viitoare va gasi un cutit si-l va baga in tine, fiindca asa vede la televizor?

GANDESTE-TE!

| xerxes1 a răspuns:

N-are nimic, linisteste-te.2% e pipi de vaca nu este bere.

| Staind a răspuns:

Daca nu vorbeste prostii, nu e beat.

| Hexiled a răspuns:

2% alcool nu e mult, o sa i treaca daca are cv la primul somn

| ASMA14 a răspuns:

Nu se imbata stai linistita

| Simonasimona1992 a răspuns:

Pai te uiti si tu daca e ametit, daca vomita, daca ii este rau...
supravegheaza-i somnul acum, ai grija sa il vezi ca respirawinking
Si daca e totul ok, maine dimineata se va trezi fresh, cu chef de joacalaughing
Efecte pe viitor nu va avea. Doar...nu mai lasa si tu bere pe masalaughing