| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Azi dimineats m-am trezit foarte ragusita si nu mai pot vorbi si ma doare si in gat foarte tare.Am 11 ani si nu vreau sa ii spun mamei ca mereh imi da un medicsment care nu e bun de nimic si e oribil
Daca stiti ceva fara meedicamente dar si fara sa doem cu fularul ls gat ca dupa mama isi da seama!
Alte remedii.
Cel mai bun raspuns primeste d
fundita! ❤

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Amesteca intr-o ceasca cateva lingurite de miere de albine cu zeama de la 1 lamaie si ia la fiecare jumatate de ora, acte 1 lingurita din acest amestec.
Mierea de albine este antibiotic natural, iar lamaia, contine multa vitamina C si acid citric, care iti ia durerile din gat.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Am incercat si ma simt mai bine!❤Multumesc mult!❤❤❤❤

5 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Usturoi, unul dintre cele mai bune antiinflamatoare si antibiotice naturale. Maninca un catel-doi. Maninca = mestecat pe indelete, nu inghitit!

| Donsavas a răspuns:

Mergi tu singurica la medicul de familie!

| MadalinG99 a răspuns:

Buna, incearca ceva pastilute de supt, cauta cu lidocaina ca sa-ti amorteasca putin gatul. Beai ceaiuri, ia vitamina C, nurofen raceala si gripa iar daca vezi ca nu trece spune-i mamei sa te duca la medic. Spor!

| AcceptMePplease a răspuns:

Poti bea ceai cald cu lamaie.