| d3javw a întrebat:

Buna azi la scoala am facut un vaccin si dupa cateva ore 4-5 ore a inceput sa ma doara umarul in locul unde mi-a facut vaccinul este in regula?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Da,este o reactie postvaccinala, poti face si febra, reactii care se remit dupa 2-3 zile.Nu este nimic grav pune comprese cu apa rece la locul inoculari si paracetamol daca faci febra.

| Cosminovici18 a răspuns:

Salut! Da este ceva in regula la toti ni se intampla!

| Pufulinna a răspuns:

Pai este normal sa te doara putin dupa vaccin! Nu-ti fa probleme, totul o sa fie bine kiss. Iar daca durerea rezista mai mult timp, te duci la medic si rezolvi problema. happy