| Hellenaa a întrebat:

Bună! Azi mi-a "venit" menstruația. Am avut dureri de burtă și azi și în urmă cu câteva zile, mă rog, știam că-mi va veni menstruația. Însă azi am văzut că mi-a curs foarte puțin, doar când m-am șters s-a văzut ceva urmă de sânge mai închis. Sunt virgină, am menstruație de aproape 4 ani de zile și menstruația este încă neregulată. Nu m-am lovit, nu am avut ceva infecții înainte în zona intimă. Mă îngrijorează chestia asta deoarece de obicei îmi venea mult, iar acum nici nu curge pe absorbant. Este și prima oară când s-a întâmplat chestia asta. Ar trebui să mă îngrijorez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Nu este cazul sa te impacientezi, fiindca uneori este posibil ca desfasurarea si manifestarea sangerarii menstruale sa sufere mici modificari fiindca activitatea hormonala uneori poate sa fie afectata de dereglari hormonale inerente, care de regula se si produc permanent in organismul vostru de adolescente, al caror corp este in plina dezvoltare. In mod absolut sigur sangerarea menstruala ti se va regla si va fi cea normala incepand de maine. Multa sanatate!

| Hellenaa explică (pentru corbulalbrosu):

Mulțumesc! M am trezit și a început puțin să curgă, mă gândesc că îmi va veni într o cantitate mai mare.

1 răspuns: