| RealyCUTE a întrebat:

Buna azinoapte am vomitat de doua ori, prima data cand am vomitat m-am dus si mi-am facut o limonada apoi cand m-am pus in pat abia am adormit si am vomitat din nou. Credeti ca o fi fost din cauza ca ieri am luat 4 fiole de algocalmin si 14 pastile de paracetamol? Le-am luat deoarece azi parintii mei or sa aduca la mine la scoala Protectia Copilului si imi e frica de ceva urma asa ca am vrut sa ma sinucid. Daca cititi fostele mele intrebari o sa stiti de ce vor parintii mei sa aduca Protectia Copilului. Credeti ca e bine ce fac parintii mei, dar ce am facut eu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
16 răspunsuri:
| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| CaSiHai a răspuns:

Da ce ai facut ma zi de ce sa cheme protectia copilului ce ai facut

| RealyCUTE explică (pentru CaSiHai):

Colegii si profesorii nu ma lasa in pace. Profesorii se iau de mine din orice motiv si acum colegii au inceput sa apeleze la violenta fizica, dupa scoala un grup de baieti ma bate aproape in fiecare zi. Nu am mai fost la scoala de 3 saptamani de frica lor. Crezi ca e bine ca cheama Protectia Copilului?

| CaSiHai a răspuns (pentru RealyCUTE):

Pei si parintii tai ce fac? de ce nu vorbeste cu directoarea

| RealyCUTE explică (pentru CaSiHai):

Nu ti-am ca aduc Protectia Copilului la scoala?

| CaSiHai a răspuns (pentru RealyCUTE):

Cum adica? nu ti-am ca aduc

| RealyCUTE explică (pentru CaSiHai):

Nu ti-am spus* ca aduc Protectia Copilului?

| CaSiHai a răspuns (pentru RealyCUTE):

Si ce iti face protectia copilului?

| DaianMarian a răspuns:

Suna la Asociatia Telefonul Copilului

| Cristian_Razvan_1999 a răspuns:

Nai ce face cu protectia copilui mai bine ai vorbi cu politia, sau spargele gura laughing))

| RealyCUTE explică (pentru Cristian_Razvan_1999):

Sunt 5 baieti in grupul ala si eu sunt doar una plus ca sunt fata...

| Cristian_Razvan_1999 a răspuns:

Nu ai si tu niste prieteni (baieti) care sa te ajute?

| RealyCUTE explică (pentru Cristian_Razvan_1999):

Nu am aproape nici un prieten.

| XxXsTrEeTXxXdAnCeXxX a răspuns (pentru RealyCUTE):

Si eu patesc cam ca tine dar eu sunt batut rau de 6 cand au ei chef vin si ma bat nu am ce sa le fac si directoarea s-ar lua mai repede de mine decat de ei

| XxXsTrEeTXxXdAnCeXxX a răspuns:

Dar baieti se iau de tine se te si bat la scoala?

| RealyCUTE explică (pentru XxXsTrEeTXxXdAnCeXxX):

Ma bat dupa ce terminam orele de curs.