| Milia a întrebat:

Buna, buna!
Este cineva care pana acum a reusit sa isi controleze cat mai multe vise? A reusit sa isi dea seama cand adoarme? Cum as putea face si eu asta? Sa fiu constienta din momentul in care adorm.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Exista carti speciale pentru asta care iti pot explica.

| Miauti a răspuns:

Da! pai iti dai seama ca in realitate nu poti zbura sau sa existe monstri.
Nu am reusit sa mi controlez 100%, ceea e am constatat ca ti se permite sa ti controlezi visul.

| Swae a răspuns:

Buna!
Cand eram mica ma puteam face singura sa adorm. Ma concentram foarte tare si vedeam luminite, linii, luminate ca niste fulgere, cu gauri in ele, iar in acele gauri erau niste "scene", eu alegeam in ce scena voiam sa ma implic si asa intram in vis! laughing
Ideea e sa dormi foarte mult(adica sa dormi ziua cate o ora/doua cand ai timp si evident daca iti este somn), incearca sa-ti faci un jurnal de vise,(iti va imbunatati memoria in realitate cat si in vise, vei avea mai mult control) incearca sa-ti focusezi o mare parte din atentie pe lumea viselor si poate vei reusi. happy
Mult noroc!

| 70gabriela70 a răspuns:

Buna!
Eu cred ca visele sunt controlate de subconstientul nostru. Nu cred ca poti controla tu. Cred ca cel mai bun sfat pe care ti-l pot da este sa te relaxezi si sa nu te mai gandesti la asta. Incearca ceva meditatie, cred ca te va ajuta sa fii si sa dormi mai linistita.
Te pup