| anonim_4396 a întrebat:

Buna,buna....eu as avea o mica intrebare.Cine m-ar putea ajuta si pe mine? Deci am strunga dar nu ma deranjeaza.Ma oftica faptul ca mai am o mica distanta intrea alti 2 dinti.Cum as putea sa fac sa imi dispara?(aparat dentar, ceva)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| NGheorghe a răspuns:

Poti sa iei in calcul si " timpul" nu e o solutie dar are acelasi efect. Mie mi-a disparut strunga la incisivii superiori printr-a X-a.

9 răspunsuri:
| NGheorghe a răspuns:

Merci, inca ceva: fetele daca nu scapa de strungareata pana in clasa VIII-a atunci nu mai scapa niciodata :D

http://www.youtube.com/watch?v=-0lnbnmwVqc

| Denisseq a răspuns (pentru NGheorghe):

Ok dar eu am si la incisivii superiori nu e mare dar e acolo si ma enervezalaughing

| NGheorghe a răspuns (pentru Denisseq):

Am descoperit un avantaj: Se spala mai usor. Ca intra mai bine periuța pe acolo big grin

| Denisseq a răspuns (pentru NGheorghe):

Serios?laughing Dar nu conteaza spalatu daca mie nu imi place

| NGheorghe a răspuns (pentru Denisseq):

Am descoperit alt avantaj: Poti sa fluieri mai puternic. Asa ca strungareata face parte din personalitate, cine o are comanda, nu trei sau patru persoane ci un grup intreg.

ȘȘȘȘuușșșiiiiuuu, comanda la mine: V-aliniati! Drepti! Sa va vad pe toti. Azi vaccinam contra gripei pe toti locuitori orasului...

| Denisseq a răspuns (pentru NGheorghe):

Nu stiu sa fluierlaughingMu am nimic cu strunga ci cu distanta dintre alti 2 dinticrying

| NGheorghe a răspuns (pentru Denisseq):

Gata stiu, tie in noptile cu Luna plina iti cresc canini, ca esti din neamul vampiritelor, iar dimineata inainte sa cante cocosul sau vreo alta pasare, canini se retrag inapoi si iti ramane strungareata. Cu nimic nu poti sa "repari" si asa o sa ramana pana mori... daca mori, ca vampiritele nu mor.

| Denisseq a răspuns (pentru NGheorghe):

Tu ce ai ma cu vampirii si toate fabulatiile astealaughing?! Nu conteaza ai o imaginatie bogata, ei se poate repara cu dentistu. DENTISTUL la putere!

| facepalmlol a răspuns:

Aparatul dentar e singura solutie.