| anonim_4396 a întrebat:

Când mă apas pe burta simt ceva tare și o pot misca, burta nu e tare! Asa are toată lumea ceva mai tare în burta? Nu ma doare burta și scaun fac de 2 ori pe zi și nu am diaree! Am remarcat de mult asta, dar a devenit stresant

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Nimic în burtă nu ar trebui să fie tare. Mergi la medicul de familie, îți va da, probabil, trimitere la internist pentru ecografie.

| anonim_4396 explică (pentru valentingb):

Nu ma doare crying am remarcat asta de mult timp, o simt (aia tare) mai ales când am stomacul gol...

| mastadont a răspuns:

Nu e normal, când apeși pe abdomen nu ar trebui să simți nimic tare. Mergi urgent la medicul de familie, s-ar putea să fie o problemă destul de gravă. Am mai citit despre asemenea cazuri, oameni care simțeau ceva tare în burtă și credeau că e ceva normal până și-au făcut o radiografie și a ieșit la iveală o tumoare. Dacă ai avea așa ceva să știi că nu doare. Urgent la medic!

| edit28 a răspuns:

Poate simti ficatul in partea dreapta sub coste.
Altfel n-ar trebui sa fie nimic tare.
Intreaba medicul de familie data viitoare cand il vezi.

| anonim_4396 explică (pentru edit28):

Oare pentru ca sunt slab? crying
Dar nu ma doare, am și coasta stânga puțin ieșită, și am problema asta de mult timp.