| Anaa939839393 a întrebat:

Buna! Cand ma pun la culcare nara dreapta mi se înfundă, cand ma intorc pe partea stanga se deafunda iar cand ma întorc iar pe partea dreapta se infunda, numai o nara atat. Si daca incerc sa suflu nasul nu iese nimic se desfunda, deci simt ca un dop care acopera nara. De la ce este?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Zuzu1991 a răspuns:

Ai mucus, putin dar ai
nu prea exista nici o solutie real, reala, in afara de a avea grija de tine cateva zile, a nu sta in frig, curent, etc.
totusi momentan te rezolva vibrocil duo, TOTUSI NU recomand, eu nu iau decat daca imi curge nasul... RAU, altfel produce dependenta, si am avut "placerea" (nu imi bagam puf in nas, mi se infunda nasul de TOT, si a trebuit cateva zile sa SUFAR pana s-a dus nasul infundat, iar dupa aia am avut mizerie uscata si lipita bine, RAU, de credeam ca imi fac rana daca o dau la o parte)

| Mirel4412 a răspuns:

Sinuzita

| NeverGonnaLetYouDown a răspuns:

Si eu patesc cam aproape la fel. Daca ai ceea ce am si eu, atunci s-ar putea sa fie normal din ce am citit pe internet.