| Andrei_Robert_1994_lPpI a întrebat:

cand ma ridic din pat pentru cateva secunde mi se intuneca privirea. Uneori ma ia si putin ameteala.Eu tin si o dieta. Ce inseamna?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Probleme cu tensiunea sau esti slabit din cauza dietei.

| peperonies a răspuns:

Scrie aici ce ai mancat in ultimele 3 zile.

| Andrei_Robert_1994_lPpI explică (pentru peperonies):

Dimineata am mancat 2 oua fierte in fiecare zi si o felie de branza dimineata. la scola nu mannc nimic, iar seara am mancat tocanita de cartofi si ciorba de legume. Acesta este meniul meu in ultimele 3 zile.

| peperonies a răspuns (pentru Andrei_Robert_1994_lPpI):

In cazul asta cel mai probabil e de la hipoglicemie, daca dieta asta ti-a recomandat-o medicul eu zic sa ceri a 2-a parere. sa mananci 2 oua fierte dimineata si o bucata de branza si dupa sa stai 12 nemancat e cam extrem.

| vocea a răspuns:

Trebuie sa mergi la un medic iti recomand sa bei niste ou cu lapte si cu miere frecat si sa bei niste ceai de coada soricelului, cred ca ai lipsa de calciu.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Posibil sa ai tensiunea mica.

| christall a răspuns:

S-ar putea sa fii un pic anemic. E o lipsa pe undeva. Daca nu ti-a dat un doctor dieta mai gandeste-te daca o continui, mergi la cineva specializat pentru o dieta.

| presus a răspuns:

Lipsa de calciu.

| TCosminn a răspuns:

Eu am un vecin care a vomitat sange din cauza dietei. No, acum tu decizi daca e din cauza dietei sau nu.

| Tabia a răspuns:

Poate fi din cauza dietei, organismul pare inca a nu fi acomodat la dieta ta alimentara, sau alta ar fi ca te ridici brusc. Incearca cat mai lent sa te ridici din pat ca sa eviti negrul din ochi si uneori ametelile.