| fabi14 a întrebat:

cand ma spal pe penis si cand dau la apa calda ma ustura capul penisului e normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Este infectat, spală te des.

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu e normal, este posibil sa te speli prea rar sau sa ai nevoie de mai multa igiena. daca doua spalari pe zi nu sunt suficiente, poti sa te speli de 3-4 ori pe zi (o poti face si in chiuveta, nu e nevoie sa faci dus complet de fiecare data). decaloteaza cu blandete, dar complet si spala-te foarte foarte bine in santul balano-preputial. Acolo se acumuleaza un fel de sebum numit smegma care este foarte iritativ pentru mucoasa capului penisului si care, dupa aproximativ 10-12 ore incepe sa fie colonizat de bacterii, ceea ce duce la un miros neplacut si la riscul de infectii trenante care pot determina in timp fimoza

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mersi si eu pentru funda, ce virsta ai?

| Felys a răspuns:

Poti sa te ungi cu clotrimazol dupa ce te speli, este un antimicotic, in special pentru candida, aceasta ciuperca poate apare din mai multe cauze, oricum clotrimazolul este foarte bun

Răspuns utilizator avertizat