| anonim_4396 a întrebat:

Bună, când ne referim că „organismul uman nu este în totalitate imun/rezistent etc" ne referim la un anumit procent din oameni nu? adică nu e valabilă pentru toată lumea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| AnotherGirl a răspuns:

Nu, nu ne referim la un anumit procent de oameni. Ne referim la fiecare organism în parte. Nimeni nu-i imun și de neatins de boală. Numai că fiecare organism are o altă slăbiciune/vulnerabilitate.

Unii sunt mai predispuși la boli, în timp ce alții sunt mai rezistenți. Însă rezistent nu înseamnă invincibil.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Suntem slabi.Si fizic dar mai ales moral.

| Utilizatornew25 a răspuns:

Da, când folosim "în totalitate" se referă la o parte de oameni, dar la imunitate si rezistența nu e nimeni la tot!