| LolitaLempicka a întrebat:

cand stau in genunchi imi trosnesc genunchii si imi trosnesc articulatiile la picioare. ce imi recomandati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Estera123 a răspuns:

Mai mult Calciu. Mai mult lapte si tot ce contine Calciu. Daca iei Calciu pastile, trebuie neaparat sa iei si Vitamina D, pentru a se putea fixa Calciul in oase.

11 răspunsuri:
| qwerty21 a răspuns:

Eu cand fac flotari si ma las pana jos, imi pusca cotul dreptu(oasele)...

| crmr a răspuns:

Ia calciu

| KiddaBăă a răspuns:

Și de ce stai tu în genunchi?

| LolitaLempicka explică (pentru KiddaBăă):

La biserica stau in genunchiwinking niciodata pentru altceva.

| senstein a răspuns (pentru LolitaLempicka):

Esti credincioasa? Mergi des la biserica?

| LolitaLempicka explică (pentru senstein):

Sunt o pacatoasa si da merg

| senstein a răspuns (pentru LolitaLempicka):

Serios, chiar esti pacatoasa? Daca da te asemeni cu mine, si eu merg dar nu stiu de ce merg, sunt un pacatos mare.

| LolitaLempicka explică (pentru senstein):

Serioslaughing)) e vreun om fara de pacat? asta nu am mai auzit ca nu stii de ce mergi la bisericarolling on the floortoata lumea are pacate.dar daca ziceam ca sunt credincioasa... mirosea a mandrie...

| senstein a răspuns (pentru LolitaLempicka):

Sincer sa fiu, chiar nu stiu de ce ma duc, pana sa termin scoala si liceul ma duceam doar pentru ca punea 10 profesorii, mai merg si acum dar ma duc degeaba ca cum ies fac ce fac si in 2 ore fac cateva 100 de pacate. Fa-te maicuta laughing

| LolitaLempicka explică (pentru senstein):

Doar 100 de pacate? noi, in fiecare secunda pacatuim cu voie sau fara voie cu toate madularele noastre....nu esti in masura sa-mi spui ce sa ma fac.deciziile imi apartin.ai vorbit cand trebuia sa taci...

| LgMihail a răspuns:

Sunt 2 pozitii de ingenunchere.
Prima, cand centrul de greutate cade pe genunchi, efectiv. Aceea in care stai la 90 de grade;
si a doua, mai comoda, cand te lasi cu corpul pe labele picioarelor, anume cand stai cu fundul pe calcaie. Iti recomand sa le alternezi, dupa putinta sau sa stai si in picioare (uneori fiind mai obositor asa).

De troznit troznesc oricui. Poti face ceva exercitii fizice, gimnastica, etc. dimineata de dimineata si ajuta foarte mult.

In rest...calciu.