| ffffaraetsadt a întrebat:

Cat de eficiente sunt flotarile pentru piept si care sunt cele mai eficente exercitii pentru piept care sa nu necesite greutati sau aparate(ca flotarile sau abdomenele... exercitii care sa le facem cu corpul)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| andrey910 a răspuns:

Fara greutati si aparate poti face doar flotari...sunt mai multe feluri cauta pe google.
@DaNOk cum sa nu aiba legatura cu pieptul? flotarile iti lucreaza muschii pieptului si triceps. Abdomenele sunt pentru abdomen (din cauza asta sunt numite abdomene) nu pentru piept.

8 răspunsuri:
| andrey910 a răspuns:

@DanOk cum sa nu poti ma? sunt 2 grupe diferite, nu au nici o legatura

| lucib a răspuns:

Http://video.smartnetbook.ro/video/19_tipuri_de_flotari-259

http://personal-trainer.ro/......grappling/

http://www.220.ro/sport/Cel-Mai-Bun-Program-De-Abdomene/uSrvSwX3gN/

Daca faci astea + cardiou(bicicleta, inot, alergare) o sa fie bine.Dar e foarte important sa faci fiecare in cate o zi.Adica:
Luni:tractiuni+cardio
Marti:flotari +cardio
Miercuri:abdomene+ cardio
Dupa care o iei de la inceput.bafta.

| KillerNrOne a răspuns:

Dea mai mult ca sigur ai max 14-15 si vrei muschi te-ai duce la sala dar nu te lasa mata ca esti prea mic si prapadit, nu?

| coosmin24 a răspuns:

DaNOk mai invata biologie.

| ffffaraetsadt explică:

Nu...am 13 ani ba fraere, si ridic pentru biceps de 12 ori cu 11 kg, am 1.80 si ceva si bat de a 9-a la scandenberg

| jaycethehuman a răspuns:

Flotarile nu prea au vreo legatura cu musculatura pieptului, incearca faci abdomene si asa iti va creste si musculatura sternului(piept)

| jaycethehuman a răspuns:

@Andrei nu poti avea muschi la piept daca nu ai la abdomen crede-ma

| tiger1 a răspuns:

Du-te la salawinking