| Sdaniela a întrebat:

Bună!
Cate oua crude este indicat sa mancam pe zi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Foame a răspuns:

Crude 0, ca faci salmonela, fierte/prajite. asa mai merge, eu mananc 3 pe zi, alti zic ca nu e bine sa mananci mai mult de 1 ca iti ridica colesterolul, un mit prea vechi.

1 răspuns:
| RAY a răspuns:

Consider ca 2, 3 oua dimineata, asta va face ca pofta de mancare sa fie mai redusa toata ziua, datorita proteinelor din oua