| florina200 a întrebat:

Buna caut ajutor urgent doctorul este plecat si nici nu raspunde la telefon pisicuta mea de 2 luni este bolnava nu mananca nici forta sa mai mearga nu mai are ce pot face are viermisori oare? i-am dat niste usturoi nu pot sa o tin asa pana vine doctorul caci mai e ceva ce sa fac ajutorrrrr

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| doctorandus a răspuns:

Stiam ca pisicile evita usturoiul, asa ca nu mi se pare o ideee buna. Poate a luat o boala sau a mancat ceva alterat. Daca ai bani, consulta un veterinar, o pune pe perfuzii/antibiotice si scapa.

Ai grija sa nu aiba nasul infundat.

2 răspunsuri:
| florina200 explică:

Mersi dar oricum e prea tarziu a murit

| DieBitch a răspuns:

Te duci in alta parte... nu cred ca e singurul!