| Eu_8005 a întrebat:

Ce benzi cu ceara sunt mai bune pentru epilare? ce considerati ca e mai bine de epilat cu benzi sau aparat de epilare?big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Dupa parerea mea aparatul e mult imi bun...nu creste parul asa de repede ca la benzi...dar e ffoarte dureros(din ce aud, pentru ca nu m-as face niciodata cu aparatul).Eu raman cu crema depilatoare tongue

| Ella3133 a răspuns:

Benzile tin mai mult decat epilatorul...
iar epilatorul in vreo 3-4 ani se strica(atat de durata lui de viata)

| Puffulets a răspuns:

Eu ma fac cu aparatul si sunt multumita. Nu m-am facut niciodata cu benzi dar nu cred ca sunt prea stralucite.

| PuFaRiNaIsThEoNe a răspuns:

Pai uite cum sta treaba. epilara-te cu aparatu daca ai fire mari si sti cas greu de indepartat adica au radacia mare si e naspa cu aparatu ca lasa bubite rosii vreo 3 zile depinde de pielea ta sau epiliaza-te cu benzi...eu ma epilez cu enzi si durerea e mai de scurta durata adica nu idur asa mut durerea! Noroc!

| Raainbow a răspuns:

Eu ma epilez cu crema speciala tine cam vreo saptamana Dar e mai bine cu aparat de epilat cu toate ca nu il suport firele de par iti vor creste mai rar

| SIsi321j a răspuns:

Benzi, cu aparatul doare si a doua zi creste la loc.

| cosminutu a răspuns:

Hey!
Desi sunt baiat si nu ma epilez:
- Cele mai bune benzi sunt cele cu ceara care se incalzesc inainte de folosire.
Cele mai bune sunt cele de la Veet!
Si epilarea cu epilatorul este eficienta. Poti folosi Epilatoarele Braun.

| Potco a răspuns:

Cu aparatul nu te doare deloc, dar la banda ai un avantaj, creste mai greu parul pe picioare si se ia mai bine! Si daca vrei banda de epilat, mai bine iti cumperi veet care nu e pe baza de ceara! Bine e putin mai scump...