| Ninii293948 a întrebat:

Buna, ce crema, alifie, orice, îmi recomandați pentru coșuri și pentru puncte negre? Folosesc doar un gel de curățare momentan. Menționez ca am un ten destul de sensibil. Am avut o crema pentru coșuri, ceva de la Uriage, dar mi-a provocat o alergie destul de urâta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Apa calda si sapunul suntcele mai sanataose si recomandate.
Punctele negre au aparut in urma prafului si mizeriie care s-a depsus pe fata si care s-a depus in portii tenului, incarcandu-i si inflamandu-i, unde la un momend dat s-au inflamat, infectat si asa au aparut bubele pe fata.

O spalare zilnica, cu apa calda si sapun pe fata, va indeparta impuritatile si mizeria si punctele negre nu se vor forma si nici infecta tenul, caz in care fata ta va ramane curata si fara puncte negre sau cosuri.
Pentru inceput poti folosii o spalare cu apa calda si sapun cu malai, ca sa elimini punctele negre din piele, in felul asta eliminand cauza care determina aparitia cosurilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Produsele PlushBio. Sunt de încredere și calitative.

Lăsând gluma la o parte, de ce nu folosești mai bine un aparat de stors punctele negre? În genul ăstuia:

https://www.sensilab.ro/......re-cleaner

| Strwberrs a răspuns:

Buna! Iti recomand crema de la "Roche-Posay" pentru cosuri. E foarte ok si o recomand cu incredere. De asemenea, eu cand am cosuri ma mai dau si cu crema de galbenele insa nu stiu daca e buna pentru toate tenurile. Sper ca te-am ajutat! Raspuns castigator? Mersi, byeee