| denisa0906 a întrebat:

Bunahappy ce inseamna efect laxativ?happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| cretzufinish a răspuns:

Mai pe scurt daca mesteci mult timp acea guma de mestecat, te roade stomacul, te deranjezi la stomac si astfel o sa ai reactii adverse, adica o sa "stai pe wc" big grin Nu ti s-a intamplat?

8 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Cac*re din plin. Adica scaun des...

| NoMore a răspuns:

Ciocolax are un efect laxativ. Se da atunci cand esti constipat.
E usor: daca mesteci multa gumita, faci caca mai des.

| denisa0906 explică:

Ok am priceput da cum addik amestecul excesiv de guma (de mestecat) poate avea efect laxativ?

| covexrobu a răspuns:

Adica te vei kk imprastiat. laughing)

| NoName0011 a răspuns:

Vei sta mult in baielaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Producator de scaune dese si multe.
Sa ii dam si lui nea Jiji ceva cu efect laxativ, poate le schimba pe alea de pe Ghencea, ca zici ca is de pe vremea cand nu exista timpu'.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adica daca esti constipata sau ceva ce are legatura cu stomacu atunci ti se recvomanda ceva laxativ care face ca intestinu gros sa functioneze si sa mergi des la toaletawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand iti faci laba