| CinevaAnonimă a întrebat:

Ce părere aveţi despre aceste pastile? Ajută cu adevărat ca să înveţi?
https://bit.ly/30IwTXn

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
15 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Ajuta pe dracu, daca din nastere ai minte sa memorezi si sa intelegi repede sau mai incet dar sa intelegi la mate, fizica, chimie, inveti, daca nu, poti sa iei si pietre ca degeaba. Ca asa luau toti d-alea si ieseau toti ingineri, profi, avocati, doctori.

| WhiteLife a răspuns:

Nu exista pastile-minune care sa te faca sa inveti intr-o zi cat in 10, sau sa tii minte toata viata ce ai citit o data. Pastilele bazate pe plante (ginko biloba) imbunatatesc circulatia cerebrala, prin asta ajuta "memoria". Altele favorizeaza sinapsele. Nu mi se par ok brandurile care fac reclame mai mult decat e necesar, plus ca la ce ai trimis nu am reusit sa gasesc un prospect sau compozitia. Pare dubios.

| Digikey a răspuns:

Ajuta sa inveti sa nu mai crezi orbeste orice auzi, incepand cu religia.

| CinevaAnonimă explică (pentru Digikey):

Nu cred orbeşte, cred ceea ce ştiu că merită crezut.

| Digikey a răspuns (pentru CinevaAnonimă):

Atunci cumpara si 15 borcane de pastile newtonIQ.

| CinevaAnonimă explică (pentru Digikey):

Nu sunt chiar aşa obsedată de învăţat happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dormi suficient, redu bautura, si foloseste ceea ce inveti. Prin practiva inveti mai consistent.

| CinevaAnonimă explică (pentru anonim_4396):

De ce ar trebui redus consumul de lichide?

| anonim_4396 a răspuns (pentru CinevaAnonimă):

Bautura alcoolica*

| CinevaAnonimă explică (pentru anonim_4396):

Nu beau happy

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Unde scrie ca ar consuma alcool?!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Celcestietot):

Am zis preventiv sa nu consume.

| Florin9Florin9 a răspuns:

La vârsta ta nu ai nevoie de așa ceva, trebuie să dormi și să mănânci bine, în unele cazuri fac mai mult rău decât bine.

Răspuns utilizator avertizat
| aneliram a răspuns:

Ca sa inveti trebuie sa te hranesti, sa dormi suficient, sa.ti placa ce inveti sau macat sa ai un scop sa treci examenul ori ce dai tu. De pastilele acelea nu știu.