| whatisthis19 a întrebat:

Bună, ce părere aveți despre fetele/femeile care fumează?

12 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Că put când te săruți cu ele.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Eu nu fumez deci ar fi urat asa sa vad ca eu stau linistit la masa si ea fumeaza de fata cum mine si imi sufla fumul acela in fata. Sincer mie nu mi-a placut tigara niciodata nu ma ajuta cu nimic plus ca sunt si scumpe.
Nu imi plac astea care fumeaza.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Daca fumeaza de fata cu mine plec din fata ei.

| Apokales a răspuns:

Placinta cu mere si sfecla.

| JicaContra a răspuns:

Cand saruti pe cineva care fumeaza e ca si cum ai linge o scrumiera
daca mai e si fata... EWWWWWWWW

| Legion7X a răspuns:

Ce să zic dacă ea, fumează îți poți da seama cât de ușor de manipulat este sau a fost.
Sincer nu pot fi de acord cu ideea că, anturajul ma făcut sau ceva de genul. Consider că cei care au mers pe principiul acesta, nu au făcut decât să fie parte la sentimentul unora dintr-un grup sau pur si simplu pentru a fi acceptat într-un grup. De ex dacă nu ai prieteni, te poți apuca de băut, fumat, drogat, jocuri de noroc, etc doar pentru a fi parte la sentimentul lor și a nu se plictisi cu tine. Dacă nu, vei fi singur sau doar cu un prieten sau doi.

| Digikey a răspuns:

Este un viciu.Practic imi dau seama ca nu are autocontrol.Se otraveste lent si sigur cu tot ce vine la pachet cu asta. Tuse, miros urat, insuficienta respiratorie si diferite boli cronice.
Nu m-as casatori cu o fumatoare, este o investitie rea.
O sa dea pe tigari si medicamente o caruta de bani.Si gura o sa-i puta a scrumiera tot timpul.

| Alverto a răspuns:

Toate persoanele din viața mea care le cunosc-de la țigări au ajuns ori săraci ori cu foarte puțini bani (aproape că nu le mai ajungea de pâine) și cu bineînțeles țigările vin la pachet cu sănătate pe minus. Cum a spus și Xirus: "De ex dacă nu ai prieteni, te poți apuca de băut, fumat, drogat, jocuri de noroc, etc doar pentru a fi parte la sentimentul lor și a nu se plictisi cu tine" dar uite eu chiar daca am 1-2 nu m-am apucat de nimic
Oamenii care fumează nu v-or face nimic constructiv niciodată în viață "dar Alverto cunosc oameni bogați care fumează zilnic" da, dar crezi că o să mai trăiască mult?
Cu timpul petrecut fumând ai putea să te apuci de cariera ta
CEL MAI INUTIL LUCRU E SĂ FUMEZI

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai mai pus o data întrebarea asta, nu cred ca ar trebui sa te intereseaze părerea unora sau a noastră dacă vrei sa te apuci de fumat tu fa ce simți și ce îți place.
Totuși dacă ar fi sa cunosc o fata și as vedea ca are acest viciu mar îndepărta de ea nu îmi plac fetele ce fumează dar dacă nu ar fuma de fata cu mine ar fi ok. Unele mai fumează ca să para cool deși ele sunt rupte în c. u. r nu au bani nici de țigări și se dau și ele mari fumătoare.

| Rihhana1 a răspuns:

Nu este un motiv de lauda daca fumezi sau nu.
Este un viciu care iti afecteaza sanatatea in timp.
Unii fumeaza ca sa se de smecheri, altii ca se lasa influientati.
Fetele care fumeaza nu sunt deloc atractive, o fata trebuie sa miroasa a parfum nu a tutun.
De ce intrebi? Vrei sa te apuci de fumat?

| Littledoctor26 a răspuns:

Buna! Nu ar trebui sa ne intereseze de ce fac ceilalti cu vietile lor! Nu sunt fumatoare, nu ma simt comod in preajma fumatorilor, insa nu am nici un drept sa ii judec cu ceva. Cu totii sunt constienti de efectele nocive ale fumatului, insa imi dau seama ca nu este usor sa te lasi. Atata timp cat nu ii deranjezi pe cei din jur cu mirosul de tigari, nu vad care ar fi problema. Este alegerea fiecaruia in ce mod isi traieste propria viata. happy

| RandomPie113 a răspuns:

O parere proasta