| Dolores214 a întrebat:

Buna, ce poate fi asta? Copil de 9 ani... face tratament dar seara zice ca ramane fara aer...ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Poate fii: astma, o afectiune pulmonara, amigdalita, polipi inflamati sau chiar un soc anafilactic, din cauza unei alergii.
In situatia cand cinea nu poate respira, se merge de urgenta la spital, sau suni la salvare, ca copilul sa nu moara sufocat

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mergi la medic cu el si iti va spune ce are. Functie de asta iti va da si tratamentul potrivit.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Viroză respiratorie.

| anonimg a răspuns:

Am dat click pe întrebare tocmai ca să spun și eu că asta nu mai este gripă, ci viroza; viroză respiratorie. Și aceasta cere salvarea de urgență. Dacă nu vei chema salvarea nu va fi bine de tine. Când este vorba de probleme respiratorii este de fapt vorba de viață și de moarte.

| Donsavas a răspuns:

Pot fi multe dar multe cauze. De aia exista pneumolog

| adryang78 a răspuns:

Mergeți urgent la spital sau chemați ambulanța!
Poate fi o bronșită astmatiformă care degenerează rapid în insuficiență respiratorie.

| Kindal38 a răspuns:

Ciroza respiratorie, probabil. Căile respiratorii sunt astupate de mucozitati. Datini ceai de menta sau busuioc, ajuta foarte mult.