| sweetys a întrebat:

Bună! Ce rol are zaharul din anumite medicamente, în principal cele pentru răceală și gripa care se dizolva în apa? Nu cred ca este pus doar pentru a da un alt gust.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să crezi.

| Frank51 a răspuns:

Exclusiv pentru gust.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Ba da, pentru gust e, pentru persoane ca mine care nu suportă amăreala sau nu pot înghiți pastile.

| NunuNini a răspuns:

Excipient sau ameliorator de gust: https://www.facebook.com/SanamedRo/posts/829868247196020/