| emaopris a întrebat:

Ce sa fac pentru a-mi înfrunta teama de gângăniile acelea verzi care miros? Imi este frica de ele si nu imi pot explica de ce. Poate din cauza modului cum arata si cum sar prin toata casa. Pur si simplu tremur cand îi vad. Mai bine un păianjen mic decat urâțenia asta verde. Ce pot face pentru a nu imi mai fie frica de ei?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ai nevoie de un vanator care sa stea cu arma in mana, non stop, sa nu te mance acel mic gandac verde

| NLS a răspuns:

"Mai bine un păianjen mic decat."
no way...

Gluma-i gluma, dar nu as vrea sa-ti vad locuinta. laughing
Suna si tu la deratizare, sau macar pune sita la geamuri!

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Vorbesti despre calugarita? Orice frica o depasesti infruntand-o. Pui mana pe una, vezi ca nu musca si gata.

| IIIshaneIII a răspuns:

Eu cand vad orice ganganie o strivesc, daca e pe perete o apuc cu grija sa nu manjesc lavabilul si il strivesc si ganacii nu musca deci nu trebuie sa iti fie frica, si nici scarba pentru ca si un om daca il strivesti tot ca un gandac stivit arata

| Stropdeploaie a răspuns:

Pur si simplu sa incerci sa i infrunti! Acum pe bune ce ar putea sa ti faca o ganganie mica fara pic de aparare?