| sweetgirlforyou a întrebat:

ce se face cand esti deochiat? iubitul meu are stari de voma de azi dimineata, ameteste il doare kapul burta... ce sa faca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AlinaaAli a răspuns:

Cand esti deochiat stiu ca bunica punea apa intr-o cana si mai punea acolo din soba 3 bucati de jar si apoi trebuia sa bei 3 inghitituri si sa te dai cu putina apa din aia pe frunte si pe burta! cica ajuta mult carbuii la stomac de aia!
dar poti sa ii dai sa bea si putina apa cu otet si sa il freci putin pe maini pana la coate cu otet, la mine asta functioneaza cand am asemenea stariwinking

4 răspunsuri:
| Kazimir a răspuns:

Mai puțin fu*%$, mai multă scoală...
Și da... e de la etnobotanice.

| MihaelaDart a răspuns:

Mereu cand am un deochi, mama sau orice alt prieten imi spune de 3 ori Tatal Nostru si dupa tu trebuie sa muti locul pentru a nu a sta impreuna impreuna cu "cele rele". Dupa asta te simti fresh.

| SindyR a răspuns:

Din "leacurile babesti" daca esti deochiat poti face urmatoarele: Sa potri un ciorap pe dos, sa il stergi pe fata cu poalele rochiei. Asa imi facea mama cand zicea ca eram deochiata. Bafta!

| cristianorudi7 a răspuns:

Pai daca o faceti de 3 ori pe zi, cred si eu k il doare capu...