| deliadell1998 a întrebat:

Ce stiți despre facultatea Bioinginerie Medicală (UMF Iași )? Știu că e o întrebare penibilă, dar este grea? Adică sunt materii tare "drăguțe" acolo. Ppppffaaiiii fizica, chimia. Mă rog. E interesantă într-un fel și mă atrage un pic. Sunt conștientă de faptul că nu-mi voi găsi un job în România, în acest domeniu după terminarea facultății, dar știu că în afara țării se caută ingineri medicali.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BotezanDaniel a răspuns:

Buna!
Facultatea contribuie la creşterea standardului de calitate în sistemul de sănătate din România. Pentru atingerea acestui obiectiv, Facultatea de Bioinginerie Medicală urmăreşte în mod continuu:

· promovarea calităţii şi eficienţei în procesul educaţional;
· modelarea armonioasă a personalităţii şi dezvoltarea aptitudinilor creative ale studenţilor;
· dezvoltarea continuă a cercetării ştiinţifice, la nivelul standardelor internaţionale şi afirmarea performanţelor ştiinţifice ale membrilor comunităţii academice;
· integrarea în reţelele universitare naţionale şi internaţionale pe criterii de performanţă şi complementaritate;
· dezvoltarea parteneriatelor cu mediul de afaceri, instituţiile publice locale sau nationale, cu instituţii si organizatii internationale.Raspuns castigator? big grin