| ImiPlacMexicaniiXD a întrebat:

Cine și-a mai scos măseaua și ce metoda de inlocuire recomandați?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Implantul asa nu strici dintii invecinati si merita afacerea 400 - 500€

| Freya1 a răspuns:

Dacă îți scoti o măsea si vrei sa o pui la loc poate sa iti faca un implant dentar.Dar daca un dinte învecinat este si el cariat atunci o sa iti faca o punte dentara si ti-l pune si pe următorul de langa.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Implantul, dar nu orice persona o poate suporta din punct de vedre medical.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Implant

| Iloveyoumama a răspuns:

Întâi trebuie mers la medic să vadă dacă este de scos sau se poate reconstrui. Dacă nu soluția bună este implantul.