| anonim_4396 a întrebat:

cine stie niste suplimente pentru a ma ingrasa? nu reusesc deloc, nu am pofta de mancare deloc....nush ce se intampla!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Tu consultă medicul de familie, cel puțin.
Suplimentele alimentare le iei la recomandarea doctorului, nu după ureche.
Sănătate.
Pa, pa.

| Cosmin86 a răspuns:

Vrei grasime sau masa musculara?

| johnsmith1890 a răspuns (pentru Cosmin86):

50-50 ceva normal. la 20 de ani pe care ii am am 60 de kg straight face nu cred ca e normal deloc....si inaltime de 1.83

| Cosmin86 a răspuns (pentru johnsmith1890):

Ma rog, mie nu mi se pare asa normal 50-50, mie mi se pare mai normal un 80-20 ( 80 % masa muscualra ), dar in fine happy

Poti folosi un weight gainer, ceva cu peste 1000 kcal / portie, bogat in carbohidrati si proteine. Dar tot mancarea e baza, daca nu bagi mai multe mese e cam degeaba.

| omuletulofficial a răspuns:

Cauta la farmacie sau intreaba un specialist, ca de exemplu medicul de familie. Daca nu reusesti incearca sa intrebi un medic on-line, s-ar putea sa te ajute multe. Eu asa am facut. happy

| nico097 a răspuns:

Buna.Pai iti spun eu ce se intampla, eu slabisem foarte rau chiar am fost la foarte multi doctori si fiecare imi dadea cate ceva si degeaba hmm am luat vitamine mancam cand terminam vitaminele iar imi pierea pofta de mancare bine la mine sa depistat ce a fost in final glanda tiroida si am luat tratament momentan nu pot sa spun ca am luat foarte mult abia am reusit sa iau 10 kg dar cum. Dimineata mananc un sandwish si un fruct, sau beau o cana de ceai cu o felie de paine cu miere, pe la ora 10 mai mananc ceva apoi la 12 ciorba si iar pe la 3 4 mananc ceva mai usor un iaurt si seara mancare usoara.Totul trebuie sa fie putin si des asa iti vei obisnui organismul sa revina la ritmul lui normal.Dar mergi si vezi si la medic ce iti spune poate ai ceva.Multa sanatate si bafta.

| Marius1985 a răspuns:

Incearca asta: http://track.metadrol.ro/product/Metadrol/?pid=120&uid=1419 da pofta de mancare si stimuleaza puternic si anabolismul.

| Aniquel a răspuns:

Vitamine. big grin