| alexalx9777 a întrebat:

Buna comunitate, vreau să vă cer un sfat in legătură cu problema mea. In urma cu 5 zile am mers într-un alt oraș si am umblat foarte mult, era foarte frig și mi-au înghețat pur și simplu picioarele în adidași, am mers foarte târziu înapoi acasă în jur de 00:00 și am ajuns la 2:00. Dimineața următoare m-am trezit cu o durere de picioare și de spate, probabil că la picioare cum am umblat extrem de mult. Dar la spate? Din informațiile mele din trecut primite, plămânii nu dor. Daca am îndurat frig la picioare pot raci la plămâni?
După 2 zile am ieșit iar și din nou am suportat frig, iar in seara asta după ce am adormit câteva ore aveam o flegma în gât galbenă și de ieri de când am ieșit tot am frisoane.
Ce as putea sa fac?
Mulțumesc mult!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la medic sa te consulte, iar pentru sezonul rece poartă cizme îmblănite sau ghete nu adidasi ca nu e vară afara sunt minus grade nu plus ca vara, asfaltul este rece deci protejeaza te ciorapi groși si cizme sau ghete îmblănite.

| acerr a răspuns:

Frigul de la picioare merge in tot corpul! bai calde si ia o aspirina, ceai ...nu ai nimic! maseaza picioarele cu o crema