| AndradaMircea a întrebat:

Cred că de peste o săptămână am aceleaşi probleme: balonare, borborisme în mod constant, chiar şi după ce mănânc. Acum o săptămână şi jumătate, am avut o diaree îngrozitoare, însoțită cu vărsături. După ce mi-a trecut, a apărut constipația, ieşeam foarte greu afară. Iar astăzi, văd că a revenit diareea.
Sunt şi răcită (îmi curge nasul, mă doare în gât, strănut) şi dorm cu gura deschisă din cauză că am nasul înfundat şi aş bănui că ăsta ar fi motivul pentru care am şi un gust amar în gură (prezent şi la fosta perioadă cu diaree, şi a revenit de câteva zile). Şi simt că orice aş mânca, parcă îmi pică foarte greu.
O idee despre afecțiunea mea? Mersi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Cel mai probabil ai facut o toxinfectie alimentara care ti-a dat peste cap, stomacul, fierea si ficatul. Probabil ai mancat ceva stricat, sau vechi acum 1 saptamana jumate, cand ai avut diareea aceea ingrozitoare. Normal stomacul s-a rezoltat si a produs gaze, imbalonarea si diaree.
Cum nu ai tinut regim alimentar, starea de rau s-a prelungit, pentru ca ti-au fost afectate fierea si ficatul si in final fierea s-a revarsat, de aici gustul amar in gura.
Nu m-ar mira sa ai si dureri de cap si voma, pentru ca nu ai dat pauza deloc stomacului, fierii si ficatului sa se refaca.
Daca nu tii regim alimentar serios, macar 2 saptamani, o sa fie si mai rau de atat.
Incearca supa de zarzavat cateva zile, pesmet, branza proaspata, iaurt, carne de pui fiarta, piure de cartofi.
Sub nici o forma nu mananci: prajeli, tocaturi, afumaturi, carne de porc, grasimi, sosuri.
Nu bea: lapte, alcool, pepsi ori coca cola, ori orice alt suc.
Bautura acceptata si recomandata este: ceaiul de sunatoare si musetel, apa plata si limonada facuta in casa cu apa plata cu lamaie si eventual indulcit usor cu miere de albine.

2 răspunsuri:
| raamazma a răspuns:

Http://lolfreerp.com/ - Free riot points! Check out this page with free RP codes :) Only three steps in 5 mins and you will get your code free! VISIT, DOWNLOAD AND ENJOY BETTER GAME!