| LittleLady a întrebat:

Cu cateva zile in urma am avut tulburari de vedere, ma uitam la un perete si parca tremura. Apoi a inceput sa ma doara capul in fiecare zi. Creedeti ca e necesar sa port ochelari si din cauza asta sa ma doara capul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Durerile de cap sunt clar un semn ca nu vezi bine. mergi la un control

| stlucian a răspuns:

Problemele de vedere se pot manifesta dupa cum spui citez:"parca tremura"/dureri de cap in fiecare zi(migrene).O consultatie la oftalmolog te poate lamurii dar aceleasi manifestari pot fi si de alta natura pe care doar medicul o poate preciza.
Cu cat mai repede cu atat mai bine.Multa sanatate thumbs up

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai probleme cu muschii olfactivi.de aici acel tremurici si durerea de cap de la acei muschi.la medic bineinteles rezolvi tot. Nu pot sa spun nimic in legatura cu ochelarii dar ce spune oftalmologul, aia faci.

| Okkultist a răspuns:

Cauzele, ca majoritatea problemelor medicale pot fi multiple la fel si raspunsurile.
Nu iti face probleme, ar fi trebuit sa ne descri si varsta dar indiferent de varsta nu ar fi o problema majora.
Este o afectiune sa zic asa a ochilor.
Este posibil, subliniez este posibil ca nervul tau optic sa fie solicitat din diferiti factori.
Incearca sa ai o alimentatie mai buna, bai de ochi adica cu apa fiarta clateste ochi deschidei practic in apa samd.
Iti recomand pentru inceput sa te duci la un control fotalmologic, nu dureaza mai mult de 15 maxim 20 de minute.
Nu trebuie sa te soliciti sau sa-ti faci griji.
Aceste probleme nu ar fi de domeniul,, tragediei".
Este normal.
La mine in familie au cam fost chestile cu,, problemele ochilor" dar din fericire nu am nici o problema.
Ti-am zis asta sa subliniez ca poate fi si ceva cat de cat genetic.
Eu sau altii nu iti putem da un diagnostic corect pana cand nu vadem face to face despre ce este vorba, concret vorbind.
Mai ales ca 100% iti trebuie un tratament, indiferent de care ar fi el, nu iti pot zice sa faci un lucru gresit daca nu vad despre ce este vorba nu?
In urma informatiilor descrise de tine este 100% necesar sa ajungeti la un doctor fotalmolog.
Sper ca v-am ajutat, asta in urma informatilor prezentate de dumneavoastra! Cu bine si o zi frumoasa!

| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Intai fa un control de baza la oftalmolog. Daca tremura imaginea, problema e mai grava, deoarece e pe baza nervoasa. S-ar putea sa ai Niastigmus, ceea ce e un simptom pentru alte probleme, unele destul de nasoale. Deocamdata incearca sa eviti cofeina, energizantele si coca-cola. S-ar putea sa nu fie nimic serios.

| 0Claudita0 a răspuns:

De ce nu mergi la un control la oftamolog? El îți va spune dacă e necesar...

| Smecheras13 a răspuns:

Bună! Nu cred ca va fi necesar sa porti ochelari, eventual iti va da niste picaturi. Cel mai bine e sa mergi la un oftalmolog.