| anonim_4396 a întrebat:

Cu ce mi-as putea intari dinti? Vreo pasta de dinti? Orice, dar numai sa functioneze.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Dintii iti poti intari doar intr-un singur mod: ii folosesti conform destinatiei naturale (muscare si mestecare, rontaire multa) si le alimentezi cu mineralele necesare (calciu si fluor, asimilate din alimente naturale, sanatoase).

Pastele de dinti sunt pentru curatirea si cosmetizarea dintilor.

| RAY a răspuns:

Asa ceva e sf, cum ai dinti e genetic

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Asa si eu am cumparat sensodayne mi-a spus stomatolgul aruncal are zero rezultate

| CleanHeart a răspuns:

Parodontax cica e buna pentru asta.

| margareta22 a răspuns:

Recomand parodontax