| Eu_5933 a întrebat:

Cum as putea sa imi reglez menstruatia? Ar trebui sa imi vina data viitoare pe 22 iunie si la mine dureaza cam 4-5 zile si ar fi perfect, pentru ca dupa merg in tabara la mare. Dar, am calculat 22 iunie daca menstruatia ar fi regulata, la 28 de zile, si de obicei mie imi vine dupa 30-35 chiar 40 de zile. Cum sa fac sa vina la timp, de data asta? Prima oara ma gandeam sa o aman, dar sunt plecata pentru 2 saptamani si nici nu stiu exact cand vine. Orice fel de remedii naturale sau pastile sunt binevenite(dar fara pastile de genul anticonceptionale).
Multumesc big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu exista remedii pe termen atat de scurt, din pacate. Trebuia sa te ocupi de asta inainte, dat fiind ca nu e tocmai normal sa ia menstre neregulate (daca ai peste 16 ani).