| alexile a întrebat:

Cum pot sa îmi conving mama sa ma duca la medic sa ma consulte pentru a vedea doctorita ca am sâni si sa îi zica mamei sa imi cumpere o bustiera?
Pentru ca mama nu vrea sa imi ia!
Intro zi cand mi-a luat bustiera am pierdut-o^_^
Va rog please cum sa o conving sa merg la un consult?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BroascaCuElice a răspuns:

Asta nu e un motiv ca sa mergi la doctor, doctorul n-o sa-i zica mamei tale sa-ti cumpere bustiera, mai bine du-te si discuta cu mama ta despre asta

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Medicul nu iti va recomanda niciodata sa porti bustiera si nici nu ii va spune mamei tale ce obiecte de lenjerie sa iti cumpere.
Nu inteleg cum ai putut sa pierzi bustiera, pe unde te dezbraci si te imbraci atat de grabiat si dezordonata incat iti pierzi obiectele de lenjerie intima?
Solutia nu este medicul, este fie sa ii spui direct mamei tale, fie sa iti cumperi din banii tai de buzunar (eu mi-am cumparat primele sutiene din banii primiti la ziua mea de la o matusa)

| darrio2007 a răspuns:

De ce sa te consulte? Doar pentru a-i spune mamei ca sa iti ia bustiera? Nu o va face niciodata. E normal sa nu-ti mai ia maica-ta bustiera, daca esti căscată si o pierzi.

| Violleta2022 a răspuns:

Doamne, mai fetita, ce naiba esti! happy
Daca nu esti bolnava, nu ai de ce sa mergi la medic, pentru ca medicul nu are de ce sa-i recomande mamei tale sa-ti cumpere bustiera sau sutien, daca ai avea sanii mari de femeie care alapteaza, poate ar recomanda ca sa-i sustina, dar la o copila care abia paseste in adolescenta, nu-i nevoie, etsi mult prea mica si nu ai nevoie!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum ai putut sa pierzi bustiera? adica cum? te dezbraci pe toate drumurile? Asa cum ti a cumparat-o pe prima o sa ti o cumpere si pe a doua ca medicul nu iti spune cu ce sa te imbraci

| blackPug97 a răspuns:

La medic nu poti sa mergi fara o problema...si oricum, medicul nu o sa ii spuna sa iti ia laughing
Eu cand am fost la medic am fost fara sutien(de ce? pentru ca trebuia sa verifice cum o mai duc cu inima si oricum ar fi trebuit sa ma dezbrac)si doamna doctor X nu a venit sa imi zica sa imi cumpar sutien sau sa port.
Singura modalitate ar fi sa ii ai destul de mari si sa te plangi ca te dor...atunci da, poate sa zica sa porti bustiera.