| ajutor321 a întrebat:

Bună,cum pot scăpa de excesul de sebum din păr, deoarece după ce mi-am spălat parul(marți seară) miercuri dimineață zici că era nespalat și plin de sebum si nu mi se mai întâmplase așa ceva de mult timp, țin să menționez că mă spal pe păr cu apă caldă, ba chiar rece și când îmi limpezesc parul folosesc apă rece... ce sfaturi îmi puteți da ca să nu mi se mai îngrașe așa de repede părul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Poate nu te-ai spălat cum trebuie

| Nirvanaaa a răspuns:

Probabil ai ceea ce se numește dermatita seboreică. Trebuie sa consulți un dermatolog sa iti recomande șampoane medicale speciale.

| alexandru8888 a răspuns:

Mergi pe șampoane naturiste deocamdată, pe urma du-te la un dermatolog!