| maxmaxmorarescu a întrebat:

Buna,cum pot trata durerile sufletesti? Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
16 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Implinindu-ti pasiunile.

| Catrice a răspuns:

Paracetamol.
Vindeca oricewinking

| Zuzu1991 a răspuns:

Ca orice alta problema... "sufleteasca"
vodka:
https://www.youtube.com/watch?v=OjQzwyVFWc8

| Yuoia a răspuns:

Cu dureri de cap. =)

Răspuns utilizator avertizat
| Sophieka a răspuns:

Le tratezi prin a constientiza si accepta cauzele care te fac sa suferi. Si prin a merge in directia dorintelor tale in loc sa duci o viata nefericita si sa te inconjori de persoane care nu iti plac sau nu iti fac bine.

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Doar tu personal cunoști ceea ce te-a afectat și tot de tine ține și să te vindeci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubind și fiind iubit.

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru anonim_4396):

Uneori nu avem parte de drag(oste) nici măcar din partea propriilor părinți și atunci cum să țină cu adevărat și necondiționat la tine un străin? Sunt și asemenea persoane care îți oferă afecțiune, însă trebuie să înțelegem că dacă nu ne iubim întâi pe noi înșine, în zadar așteptăm de la cei din jur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tuica e alifia sufletului

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Păi durerile astea sufletesti sunt si ele de mai multe feluri.
Pot fi de la o deceptie in dragoste.
Sau paguba de bani.
Câteodata cineva te vorbeste de rau cu sau fara motiv.
Ce zici că te doare?

Răspuns utilizator avertizat
| Celestina003 a răspuns:

Timpul?