| emilia101 a întrebat:

Buna!
Daca am la analize VSH 19 dar la "interval biologic referinta" este specificat "3-12"ar trebui sa ma ingrijorez, e grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Mama ce de-a inteligenti pe aici care nu-s in stare sa caute ceva pe net...
https://ids-laboratories.ro/vsh-viteza-de-sedimentare-a-hematiilor/

| Wr3nch a răspuns:

Vorbeste cu medicul, sau macar posteaza pe un forum medical daca vrei raspunsuri utile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alea sunt niste notatii specifice medicilor si nu avem noi acces direct la carti de medicina ca sa ne uitam pe tabele incat sa vedem ce inseamna...