| anonim_4396 a întrebat:

Buna, dacă am luat Parasinus, pot mâine sa iau Theraflu? La mine Parasinus nu si face efectul.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Poti sa iei si peste 5-7 ore, nu neaparat maine.

| alina2k18 a răspuns:

Da, poti, doza se ajusteaza si in functie de varsta, daca ai sub 16 ani intreaba farmacistul cat sa iei.

| Bizon95 a răspuns:

Daca nu ai probleme cu ficatul poti sa iei doua pastile una dupa alta fara nici o problema, supra-doza incepe undeva la 4-5

deci maine chiar nu e nici o problema!

| Sunshine123 a răspuns:

Maine iti recomand sa mergi la doctorul tau de familie si sa ii ceri dumnealui un tratament. Poate stiai, sau nu, dar doctorii sunt la curent cu cele mai noi antibiotice si iti poate recomanda un medicament care sa te ajute mult mai bine decat cele pe care le iei de capul tau.