| elmira_1287 a întrebat:

Bunahappy Daca am mancat azi 5 mere si un iaurt ma ingras sau slabesc? si cat tp. trebuie sa continui asa? Sa slabesc 2 kg. Maine o sa mananc doar iaurt fara grasime si cateva frukte. mersi:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Probabil te ingrasi usor. Fiindca ai intrat pe metabolsim de inainitie si depui tot ce mananci si chiar in plus (organismul isi transforma toate rezervele in grasime). Ca sa slabesti, trebuie sa nu simti foame, sa mananci putin, des si echilibrat. Adica trebuie sa adaugi fructelor si lactatelor, carne (peste slab, vita slaba sau piept de pui de tara) si legume. Trebuie sa mananci macar 5 mese pe zi, dar reduse cantitativ.

| aaaa12345 a răspuns:

O saptamana

| Mitss a răspuns:

Te infometezi degeabastraight face!
Incearca sa faci sport [ alearga, fa abdomene, extensii etc.]
Numai mank seara dupa ora 7, manank mai usor dar nu te mai infometa atat!
Uita-te pe etichete si alege produsele cu mai putine calorii si grasimi!
Fa-ti o salata, niste spaghete, manak ceva :O ca o sa te imbolnavesti!
Daca faci sport si mananci mai usor thinking
In doua-trei saptamani slabesti 2kg si fara prea mult efort!
Succes!

| Gandacelu a răspuns:

Nu-i sanatos ce faci.mai bine cauta o dieta, recomand dieta rina

| Crazy Penguin a răspuns:

Ca sa slabesti repede si usor, ar trebui sa ti o dieta speciala pentru corpul tau, recomandata de doctor, si sa alergi. Alergatul ajuta foarte mult...intereseaza-te si o sa vezi

| 3214 a răspuns:

E ff bine asalove struck 2 kg le dai repede joswinking fundita?