| Ioanagrrrr a întrebat:

Buna,daca fumez de 3 ani ocazional si nu stiu daca o fac corect sau nu, si acum gatul meu are niste bube rosii si uneori ma doare uneori nu, poate fi cancer la gat sau nu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Orice este posibil, dar noi nu avem cum sa-ti cofirmam un asemenea diagnostic.

Mergi la medic, pentru a face investigatii medicale, biopsie, analize, scanari samd.

| Yuoia a răspuns:

Pentru diagnostic si tratament, mergi la medic.
Dar chiar e musai sa fumezi? Chiar si ocazional.

| outsidethebox a răspuns:

Sanse extrem de mici spre nule, insa daca te-ai speriat, ar fi momentul sa nu mai fumezi deloc.
Cat despre bube, fa o vizita la doctor.
Multă sănătate!