| elenaa569 a întrebat:

Daca fumez de 6 luni si am fumat maximum 60 tigari si m-am lasat (acum 2 saptamani), se va vedea daca imi fac radiografie la plamani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depine! Daca au aparut deja transformari celulare la nivelul plamanilor, cu siguranta apar si la radiografie.

| EvilMayDie64 a răspuns:

Depinde de organism, insa in mod normal trebuie sa fumezi ani de zile ca sa incepi sa ai probleme de sanatate. Si si daca fumezi ani de zile, depinde cat de rezistent de organismul, unii nu sunt asa afectati, pe cand altii gafaie daca urca scarile un etaj.