| Kalibi1327 a întrebat:

Bună, dacă iau ovule este normal sa ma simt umflata jos?
Se simte foarte naspa

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Brizbriz a răspuns:

"acum 11 ore | Kalibi1327 a întrebat:
Bună, dacă iau ovule"

iei ovule?!?
NU AM MAI AUZIT DE ASA CEVA... NICIODATA
ce fel de ovule?!? de om?!?
cine ti le-a dat?!?
DE CE ti le-a dat?!?
politia stie?!?

singura, SINGURA exceptie legala de "luat ovule" este cand ti se implanteaza in uter, un ovul deja fecundat, si se numeste insamantare artificiala... despre asta intrebi?

| Kalibi1327 explică (pentru Brizbriz):

Da, exista ovule care se dau ca tratament din câte știu, am primit ovule de la medic împreună cu altele

| Brizbriz a răspuns (pentru Kalibi1327):

Da, am aflat si eu dupa aia, e un medicament numit "ovule"
cineva a vrut sa atraga atentia cu produsul lor, asa ca si-a bagat piciorul ca sensul real al cuvantului

| Floridori a răspuns:

Ovulele, indiferent de scopul tratamentului, nu ar trebui sa iti dea o asemenea senzatie. Avand in vedere ca ovulele contin excipienti alergeni, este posibil ca tu sa ai o alergie sau intoleranta la vreo substanta din continutul acestora, inclusiv la substanta activa.

Daca ai astfel de reactii adverse, intrerupe tratamentul si consulta-ti medicul imediat, chiar maine.Acesta ar trebui sa iti recomande alte ovule, potrivite pentru tine.

Multa sanatate!

| Kalibi1327 explică (pentru Floridori):

Ideea este ca atunci cand o introduc întra greu, sunt ca umflata oare din cauza lipsei de penetrare?

| Floridori a răspuns (pentru Kalibi1327):

Nu are legatura activitatea sexuala, sau lipsa acesteia.
Nu ar trebui in niciun caz sa simti peretii vaginali umflati.

Fie problema pe care o tratezi are ca si simptom umflarea vulvei sau a vaginului, fie ai o reactie alergica la tratament.Dar tu ar trebui sa stii daca era umflat si inainte, sau abia dupa initierea tratamentului.