| morandi a întrebat:

Daca iei PARASINUS si consumi bauturi alcoolice exista vreun risc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu este recomandat sa consumi bauturi alcoolice daca ai luat parasinus chiar daca nu este antibiotic

| 0rlando a răspuns:

E posibil să nu-și mai facă efectul, dar nefiind antibiotic, nu prea are cu ce să-ți cauzeze.
Oricum, dacă nu este vorba de un consum ridicat de alcool, nu ai de ce să-ți faci griji.

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Nu, nu există nici un risc însă singura problemă este că medicamentul nu îşi va mai face efect.
Pa-pa.

| morandi explică (pentru Hydrangeaceae):

De exemplu eu am luat pe la 11... nu si-a facut efectul pana acum?

| Hydrangeaceae a răspuns (pentru morandi):

Ba da, însă nu e bine să consumi alcool dacă iei medicamente.